Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Caietanus realizuje projekt finansowany przez Fundację ANWIL dla Włocławka

2015/03/26 12:51 Caietanus realizuje projekt finansowany przez Fundację ANWIL dla Włocławka

"Warto zdobyć ciekawy zawód" to projekt Fundacji Caietanus skierowany do grupy włocławskiej niepełnosprawnej młodzieży, stojącej przed wyborem przyszłego zawodu.

"Warto zdobyć ciekawy zawód" to projekt Fundacji Caietanus skierowany do grupy włocławskiej niepełnosprawnej młodzieży, stojącej przed wyborem przyszłego zawodu. Projekt dofinansowany został ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka.
W ramach projektu prowadzone są różne działania, które mają na celu poznanie przez młodzież specyfiki różnych zawodów takich jak kucharz, krawiec czy ogrodnik. Organizatorzy zadbali by działania miały atrakcyjną formę m.in. spotkań, warsztatów integracyjnych.
Podczas warsztatów, które odbyły się w 20 marca w Zespole Szkół nr 3 odbył się turniej dwuosobowych drużyn reprezentujących gimnazja. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności teoretyczne w czasie testu oraz praktyczne w konkurencjach związanych z poszczególnymi zawodami. Zadania wykonywane przez uczniów oceniała pięcioosobowa komisja konkursowa, w skład której weszli zaproszeni goście. Na koniec imprezy podsumowano wyniki, wręczono dyplomy i upominki.
Kolejnym działaniem popularyzującym poszczególne zawody jest konkurs fotograficzny pt. "Człowiek w pracy", który potrwa do końca maja, a rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na stronie www.fundacjacaietanus.pl
 

Powrót do aktualności