Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Lekkoatletyka sportem dla każdego

2015/03/27 07:11 Lekkoatletyka sportem dla każdego

O tym, że lekkoatletyka to sportem dla każdego stara się przekonać dzieci z Włocławka Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra, prowadząc projekt KIDS ATHLETICS Włocławek. Realizowany przez klub projekt finansowany jest ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka, a partnerem akcji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.

O tym, że lekkoatletyka to sportem dla każdego stara się przekonać dzieci z Włocławka Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra, prowadząc projekt KIDS ATHLETICS Włocławek.
Realizowany przez klub projekt finansowany jest ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka, a partnerem akcji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.
KIDS ATHLETICS to największy i unikalny projekt w zakresie sportu powszechnego na świecie, jest on doskonałą alternatywą dla siedzącego trybu życia , nudnych zajęć WF i drastycznie obniżającej się aktywności fizycznej. We Włocławku projekt obejmie około 1000 dzieci w wieku 7-12 lat z włocławskich szkół. Dla tej grupy organizowane są zajęcia pozalekcyjne w ciekawej formie gier i zabaw lekkoatletycznych , rywalizacji z rówieśnikami podczas wyścigów, torów przeszkód, sprawdzianów i zawodów sportowych. Atrakcyjność programu podnosi również dostosowanie zajęć do możliwości, oczekiwań i zainteresowań najmłodszych.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki, czwartki i piątki na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku oraz we wtorki i środy w hali Szkoły Podstawowej nr 23.
 

Powrót do aktualności