Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Koncert symfoniczny "Młodzi włocławscy pianiści grają romantyków"

2015/06/01 07:24 Koncert symfoniczny

W sobotę w Browarze B młodzi włocławscy pianiści: Rafał Błaszczyk i Jacek Szczepański zagrali największe dzieła dziewiętnastowiecznych romantyków. Na koncert finansowany ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka mógł przyjść każdy, kto wcześniej zarezerwował bezpłatne wejściówki.

W sobotę w Browarze B młodzi włocławscy pianiści: Rafał Błaszczyk i Jacek Szczepański zagrali największe dzieła dziewiętnastowiecznych romantyków. Na koncert finansowany ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka mógł przyjść każdy, kto wcześniej zarezerwował bezpłatne wejściówki.

W programie tłumnie zgormadzeni słuchacze usłyszeli m.in. koncert e-moll Fryderyka Chopina w wykonaniu Rafał Błaszczyk oraz koncert a-moll Edwarda Griega w interpretacji Jacka Szczepańskiego. Obu pianistom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna Pro Arte z Inowrocławia.
Koncert symfoniczny bardzo spodobał się publiczności, która zgotowała gorące owacje artystom.
Informacje o artystach:
Rafał Błaszczyk jest studentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Katarzyny Rajs. Jest laureatem wielu regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego "Vietri sul Mare" we Włoszech, gdzie zdobył II nagrodę oraz nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór Fryderyka Chopina, Finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Zdobył III nagrodę na Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy. Był półfinalistą na XXIV Międzynarodowym konkursie Pianistycznym we Włoszech, w kategorii koncertu klasycznego i koncertu romantycznego. Otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w lutym tego roku.
Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. wziął udział w Festiwalu ?Chopin i Jego Europa?, grając na koncercie poświęconym profesorowi Ekierowi, występował w Muzeum im. Fryderyka Chopina, Żelazowej Woli, Szafarni, Ostromecku.

Jacek Szczepański pochodzi z Włocławka. Edukację muzyczna rozpoczął w wieku sześciu lat w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. W roku 2008 ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Rok później uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu dr. Mariusza Klimsiaka. Obecnie pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Od 2012 roku jest asystentem na Wydziale Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Członek Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy.

Koncert ?Młodzi włocławscy pianiści grają romantyków? zorganizowało Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne VLADISLAVIA.
 

Powrót do aktualności