Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

VI Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Dawne Tańce i Melodie”

2015/04/30 12:12 VI Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Dawne Tańce i Melodie”

VI Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Dawne Tańce i Melodie” współfinansowane z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku.

VI Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Dawne Tańce i Melodie” współfinansowane z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku.
W konkursie wzięło udział 60 uczniów z 35 szkół muzycznych I stopnia. Reprezentowali 11 województw. Dwudniowe przesłuchania były okazją do konfrontacji poziomów nauczania, założeń metodycznych oraz indywidualnych dokonań uczniów z dużej ilości muzycznych placówek edukacyjnych. Uczestnicy prezentowali program składający się z utworu technicznego tj. dowolnie wybranej etiudy, jednej części dowolnego koncertu skrzypcowego oraz utworu obowiązkowego.
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, którzy reprezentowali nasze miasto.
Świetnie zaprezentowała się Maria Chaberska, która zajęła III miejsce w swojej grupie wiekowej.
Tuż za podium, bo IV miejsce (ex aequo z dwoma innymi uczestnikami w swojej grupie wiekowej) zajęła Zuzanna Szumińska. Z kolei na V pozycji (z trzema innymi osobami w tej samej grupie wiekowej) znalazła się Zofia Bachurska.
Z Włocławka wyróżniono także Zuzannę Przystałowską oraz Julię Stanowską.
Konkurs zakończył uroczysty koncert laureatów, który był duchową ucztą dla publiczności.
Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Promocji i Wspierania Talentów
 

Powrót do aktualności