Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Włocławski Piknik Historyczny finansowany z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka

2015/07/22 11:35 Włocławski Piknik Historyczny finansowany z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka

Ciężkie i lekki pojazdy militarne, grupy rekonstrukcyjne, pokazy taktyki wojskowej, stoiska tematyczne i pogadanki historyczne – wszystko to 25 lipca, na bulwarach w ramach Włocławskiego Pikniku Historycznego organizowanego przez Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu PATROL Włocławek przy finansowym wsparciu Fundacji ANWIL dla Włocławka

Ciężkie i lekki pojazdy militarne, grupy rekonstrukcyjne, pokazy taktyki wojskowej, stoiska tematyczne i pogadanki historyczne – wszystko to 25 lipca, na bulwarach w ramach Włocławskiego Pikniku Historycznego organizowanego przez Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Militarnych i Off-Roadu PATROL Włocławek przy finansowym wsparciu Fundacji ANWIL dla Włocławka.
W programie organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji: występy artystyczne na scenie, liczne konkursy dla młodszych i starszych, prezentacje stoisk tematycznych oraz zaprzyjaźnionych organizacji. Zaplanowane zostały również spotkania z historią, które poprowadzi kierownik Archiwum Państwowego w Toruniu Oddział we Włocławku dr Tomasz Dziki. Będzie to doskonała okazja dowiedzieć się o wydarzeniach, które wpłynęły na historię miasta i nie tylko.

Ciekawą część Włocławskiego Pikniku Historycznego będą stanowiły pokazy historycznego sprzętu wojskowego. Będzie można zobaczyć takie eksponaty znajdujące się w kolekcji członków Stowarzyszenia PATROL Włocławek jak: pojazd opancerzony BRDM-2, Star 66 Besam, Robur 4×4, Ził 131, Unimog 406 oraz mniejsze: Honker 4011, Uazy czy Mercedesy G. Organizatorzy przygotowali również „cięższe” niespodzianki – czołg T34, pojazd BWP.

Włocławski Piknik Historyczny, to również pokazy grup rekonstrukcyjnych. Należy tu wspomnieć o Włocławskim Kurkowym Bractwie Strzeleckim oraz o strzelcach z Jednostki Strzeleckiej 4051 Włocławek. Ponadto do Włocławka przyjadą zaproszeni goście reprezentujący armie z różnych epok. Będzie głośno i widowiskowo.
Spotkanie na bulwarach ma charakter otwarty dla wszystkich chętnych, którzy zechcą nie tylko poznać historię, ale również jej dotknąć w sobotę 25 lipca 2015 r. w godzinach 14.00 – 21.00.
 

Powrót do aktualności