Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Półkolonie na sportowo i zdrowo z Fundacją

2015/08/11 12:45 Półkolonie na sportowo i zdrowo z Fundacją

Każdy dzień poświęcony był innej aktywności i tematowi. Program półkolonii obfitował w różne zajęcia sportowe z takich dyscyplin jak: karate kyokushin, piłka nożna, siatkówka i tenis ziemny.

Każdy dzień poświęcony był innej aktywności i tematowi. Program półkolonii obfitował w różne zajęcia sportowe z takich dyscyplin jak: karate kyokushin, piłka nożna, siatkówka i tenis ziemny. Nie zabrakło gier logicznych i zajęć plastycznych. Dzieci poznawały też historię lokalnej kultury i sztuki zwiedzając Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, a o bezpieczeństwie w szkole i zagrożeniach na drogach opowiadali im policjanci, którzy przybyli ze specjalną wizytą prewencyjną. Dużym zainteresowaniem kolonistów cieszyła się wycieczka do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Płockiej . Jej dowódca opowiadał dzieciom, na czym polega praca strażaka i wyjaśniał, jak należy postępować w razie zagrożeń - także chemicznych.
Wyjątkową atrakcją okazała się przygoda w parku linowym, gdzie dzieci mogły popisać się swoją zręcznością i sprawnością fizyczną. Podczas spacerów dzieci poznawały zabytki Włocławka i krajobraz wokół rzeki Zgłowiączki. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki, a także pamiątki związane z naszym miastem, aby przypominały im miłe wakacyjne chwile.
Projekt wakacji w mieście dla dzieci pod hasłem „Półkolonie na sportowo i zdrowo z WKKK" był jednym z 16 projektów programu grantowego „Wakacje we Włocławku aktywnie i wesoło", skierowanych do najmłodszych mieszkańców Włocławka, które otrzymały wsparcie finansowe Fundacji
 

Powrót do aktualności