Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Podziękowali ANWILOWI

2015/08/19 07:29 Podziękowali ANWILOWI

Oryginalne podziękowania przygotowali fundatorowi uczestnicy harcerskich półkolonii we Włocławku – ustawili się w taki sposób, by utworzyć litery składające się na widoczną z lotu ptaka nazwę ANWIL i za pomocą drona zrobili zdjęcie. harcerzy.

Oryginalne podziękowania przygotowali fundatorowi uczestnicy harcerskich półkolonii we Włocławku – ustawili się w taki sposób, by utworzyć litery składające się na widoczną z lotu ptaka nazwę ANWIL i za pomocą drona zrobili zdjęcie. W tej niecodziennej formie postanowili przekazać swoją wdzięczność za zaangażowanie firmy w wakacyjny projekt Hufca ZHP. To dzięki wsparciu Fundacji ANWIL dla Włocławka, której fundatorem jest ANWIL, 95 włocławskich dzieci mogło aktywnie spędzić wolny czas pod bacznym okiem harcerzy.
Harcerskie półkolonie obfitowały w ciekawe wydarzenia i niezapomniane chwile. Już pierwszego dnia uczestnicy podzieli się na drużyny i zastępy, wybrali sobie nazwy i - jak na prawdziwych harcerzy przystało - zrobili flagi. Program kolejnych dni wypełniły różne wydarzenia i aktywności takie jak: wyjście do kina, wizyta w parku linowym czy zawody paintballowe. W te upalne dni nie mogło zabraknąć również wycieczki nad wodę – ożywczej kąpieli koloniści zażywali w Jeziorze Czarnym.
Podczas półkolonii były też zajęcia z pierwszej pomocy na fantomie oraz nauka strzelania z łuku do profesjonalnej tarczy. Szczególną frajdę sprawił uczestnikom bieg harcerski z typowo harcerskimi zadaniami np. szyfrowanie wiadomości i umiejętność splatania węzłów, które na długo pozostaną w pamięci kolonistów. Harcerską przygodę zakończyło wspólne ognisko ze śpiewem i wspominaniem najmilszych i najbardziej fascynujących momentów minionego tygodnia.
Harcerskie „Półkolonie z Bazą Przygody” zorganizował Hufiec ZHP z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.
 

Powrót do aktualności