Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Wakacje nigdy nie są nudne dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka

2015/08/10 09:48 Wakacje nigdy nie są nudne  dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka

Czterdzieścioro dzieci aktywnie i wesoło spędziło wakacje na półkoloniach zorganizowanych przez Fundację „Samotna Mama” finansowanych z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Czterdzieścioro dzieci aktywnie i wesoło spędziło wakacje na półkoloniach zorganizowanych przez Fundację „Samotna Mama” finansowanych z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.
Podczas pierwszego turnusu pod hasłem „ Ja się z niej wiodę z kujawskiej ziemi, z samego serca z miasta Włocławek” dzieci odwiedziły Muzeum Etnograficzne gdzie poznały kujawskie tradycje. W Muzeum Historycznym zapoznały się z historią Włocławka.
Były również wycieczki, basen, wyjście do kina, udział w warsztatach pt. „ Od ziarenka do bochenka”, zajęcia nt. bezpiecznego poruszania się po drogach, udział w grze ulicznej „Uwierzcie nam na słowo, książki czytać jest fajowo” oraz pisanie własnego wierszyka po spotkaniu z Jackiem Cudnym - autorem wierszy dla dzieci.
Hasło drugiego turnusu to „Sportowe ABC - Każdy znajdzie coś dla siebie, sprawdź, co dobre jest dla Ciebie”.
Dla dzieci niezapomnianym przeżyciem było spotkanie i mini trening z Igorem Griszczukiem byłym zawodnikiem włocławskiej drużyny koszykarskiej. Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej nauczyły dzieci jak należy reagować w przypadku różnych zdarzeń losowych.
Było bardzo aktywnie: nauka gry w tenisa ziemnego i stołowego , siatkówkę, zajęcia fitness, podczas których dzieci poznały proste ćwiczenia , które mogą same wykonywać w domu aby uniknąć wad postawy. Poza tym basen, spacery po lesie , udział w warsztatach ECOSURVIVAL.
 

Powrót do aktualności