Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Wakacje z pasją finansowane z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka

2015/09/09 12:32 Wakacje z pasją finansowane z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka

Sposobów na udane wakacje jest wiele, jednak najlepsze są wtedy, gdy można je przeżyć z pasją. Taka też idea przyświecała organizatorom półkolonii dla dzieci i młodzieży „Wakacje z pasją” z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Vectra.

Sposobów na udane wakacje jest wiele, jednak najlepsze są wtedy, gdy można je przeżyć z pasją. Taka też idea przyświecała organizatorom półkolonii dla dzieci i młodzieży „Wakacje z pasją” z Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Vectra.

Uczestniczyło w nich 250 dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które aktywnie i sportowo spędziły wakacje na czterech półkolonijnych turnusach. Każdy dzień rozpoczynał się zajęciami tanecznymi, prowadzonymi przez wykwalifikowanego instruktora tańca i aerobiku. Również uczestnicy projektu samodzielnie przygotowywali układy taneczne i podkład muzyczny. Poza tym dzieci w trakcie zajęć poznawały tajniki lekkiej atletyki, uczyły się jak atrakcyjnie organizować sobie i kolegom czas wolny, poznawały zasady gier i zabaw ruchowych, przyswajały wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania oraz bezpiecznego zachowania na drodze i akwenach wodnych.
Najmłodsi uczestnicy półkolonii w ramach zajęć edukacyjnych odwiedziły Nadleśnictwo Włocławek, Komendę Miejską Policji, Centrum Edukacji Ekologicznej i Telewizję Kujawy.
Jednym z najważniejszych wydarzeń półkolonii były odwiedziny gwiazd sportu: olimpijki z Aten i Pekinu Katarzyny Kowalskiej oraz koszykarza Igora Griszczuka.. Sportowi idole opowiadali dzieciom o swoich sportowych sukcesach oraz długiej drodze do ich osiągania.
W upalne dni koloniści korzystali z kąpieli wodnych nad jeziorem Czarnym. Zaś alternatywą na deszczowe dni, choć takich było w minione wakacje niewiele, były turnieje na hali sportowej oraz warsztaty artystyczne, gry planszowe i quizy w świetlicy. Każdy turnus kończył się zawodami lekkoatletycznymi oraz uroczystym podsumowaniem, na którym dzieci otrzymywały nagrody rzeczowe, słodkie przekąski i koszulki.
Podczas ostatniego turnusu odbyły się zajęcia otwarte i zawody lekkoatletyczne, w których dodatkowo udział wzięło 40 maluchów. Na pamiątkę wspólnie przeżytych wakacji dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz kalendarze szkolne i długopisy
 

Powrót do aktualności