Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

AKTYWNI 50 + ćwiczą, bo lubią z Fundacją ANWIL dla Włocławka

2015/10/30 10:10 AKTYWNI 50 + ćwiczą, bo lubią z Fundacją ANWIL dla Włocławka

W ramach projektu „Ćwiczę, bo lubię”, który realizowany jest przez Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie przy finansowym wsparciu z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka, aktywni włocławianie przyswajają techniki prawidłowego chodzenia z kijami nordic walking podczas zajęć plenerowych.

W ramach projektu „Ćwiczę, bo lubię”, który realizowany jest przez Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie przy finansowym wsparciu z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka, aktywni włocławianie przyswajają techniki prawidłowego chodzenia z kijami nordic walking podczas zajęć plenerowych. Cykliczne marsze z kijami po trasach i ścieżkach Włocławka i okolic, zajęcia na siłowni i ergometrze poprawiają koordynację ruchową, wzmacniają mięśnie, zwiększają wydolność sercowo-naczyniową i oddechową organizmu oraz jego wytrzymałość.
Nabyte na zajęciach umiejętności uczestnicy projektu mogli sprawdzić podczas Mistrzostw Polski w Nordic Walking w Osielsku oraz zawodach Pucharu Polski w Elblągu i Gdańsku. Indywidualne wyniki osiągane przez zawodników mówią same za siebie – z zawodów na zawody są coraz lepsze.
Oprócz treningów uczestnicy projektu biorą też udział w spotkaniach integracyjnych. Jedną z takich imprez był spływ smoczymi łodziami do ruin zamku w Bobrownikach, który zakończyła biesiada przy ognisku.
 

Powrót do aktualności