Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

„Aktywnie z pasją” dzięki grantowi Fundacji ANWIL dla Włocławka

2016/01/26 12:54 „Aktywnie z pasją” dzięki grantowi Fundacji ANWIL dla Włocławka

Głównym celem projektu realizowanego przez Fundację Caietanus a finansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka jest podniesienie aktywności włocławian powyżej 50 roku życia.

Głównym celem projektu realizowanego przez Fundację Caietanus a finansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka jest podniesienie aktywności włocławian powyżej 50 roku życia.
Uczestnicy projektu przyjemnie spędzili czas na spacerach i wędkowaniu nad malowniczo położonym Jeziorem Głuszyn. Zwieńczeniem miłych chwil było ognisko z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków.
W czasie spacerów z przewodnikiem poznawali historię Włocławka i Kujaw oraz przypominali sobie miejsca z dzieciństwa.
Podczas prelekcji z dietetykiem poznali zasady zdrowego odżywiania, które odgrywa ważną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej.
Warsztaty kulinarne, których tematem przewodnim było sporządzanie koktajli, smoothie i drobnych przekąsek cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników projektu. Przybliżono zasady zdrowego odżywiania, szczególnie grupy 50+, przedstawiono przykładowe jadłospisy oraz zaprezentowano sposób przygotowania prostych, ale bardzo wartościowych potraw. Uczestnicy spotkania degustowali i oceniali pod względem smaku przygotowane potrawy.
Do końca lutego 2016 r. raz w tygodniu na miejskim basenie odbywają się zajęcia fitness w wodzie, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem uczestniczących w projekcie pań.
22 stycznia odbył się wieczorek taneczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Były liczne niespodzianki, w tym konkursy przygotowane przez wnuczęta. Wieczór upłynął w miłej atmosferze na zabawie w rytmie dawnych przebojów.
Projekt „ Aktywnie z pasją ”jest jednym z dwunastu projektów realizowanych w ramach konkursu grantowego Fundacji ANWIL dla Włocławka „AKTYWNI 50+”.
 

Powrót do aktualności