Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

279 młodych pływaków walczyło o Puchar Fundacji ANWIL dla Włocławka

2016/05/18 07:49 279 młodych pływaków walczyło o Puchar Fundacji ANWIL dla Włocławka

Po raz kolejny na włocławskiej pływalni DELFIN Uczniowski Klub Pływacki WODNIK Włocławek zorganizował zawody pływackie. Podczas sobotniego mitingu nie zabrakło emocji i wzruszeń, jakie towarzyszyły zawodnikom oraz licznie zgromadzonym kibicom. Zawody otworzyli goście honorowi, reprezentujący Fundację ANWIL dla Włocławka, z której środków sfinansowano organizację zawodów.

Po raz kolejny na włocławskiej pływalni DELFIN Uczniowski Klub Pływacki WODNIK Włocławek zorganizował zawody pływackie. Podczas sobotniego mitingu nie zabrakło emocji i wzruszeń, jakie towarzyszyły zawodnikom oraz licznie zgromadzonym kibicom.
Zawody otworzyli goście honorowi, reprezentujący Fundację ANWIL dla Włocławka, z której środków sfinansowano organizację zawodów.
Małgorzata Kosińska Prezes Fundacji ANWIL dla Włocławka i Agnieszka Mendelewska Członek Zarządu Fundacji ANWIL dla Włocławka wręczyły również dyplomy i medale zwycięzcom.
O nagrody walczyło 279 zawodników i zawodniczek w dziewięciu kategoriach wiekowych: 8 lat i młodsi, 9 lat, 10 lat, 11 lat, 12 lat, 13 lat, 14 lat, 15 lat oraz 16 lat.. Większość startujących zrzeszona jest w miejscowych klubach pływackich: UKP WODNIK Włocławek, KP Delfin, WKN Jacques oraz AQUA.
W klasyfikacji klubowej na pierwszym miejscu, zdobywając 50 medali uplasował się Uczniowski Klub Pływacki WODNIK Włocławek przed WKN Jacques (39 medali) i KP Delfin (26 medali), KS AQUA zdobyła 17 medali.
Uczestnicy zawodów z najmłodszych kategorii wiekowych, oprócz medali i dyplomów dla zwycięzców konkurencji, otrzymali pamiątkowe medale uczestnictwa. Zaś na najlepszych zawodników i zawodniczki w każdej kategorii wiekowej od 11 lat do 16 lat czekały okazały puchary.
Po raz pierwszy na włocławskich zawodach oprócz konkurencji pływackich, zostały rozegrane wyścigi na dystansie 50 m oraz 100 m w płetwach (Bifins), które ze względu na specyfikę dyscypliny, wprowadzono, jako dodatkową konkurencję, która nie była brana pod uwagę przy klasyfikacji medalowej oraz punktacji na najlepszego zawodnika i zawodniczkę zawodów.
Nie zawiodła też publiczność, która do samego końca gorąco dopingowała młodym pływakom.
Zawody zorganizowano się w ramach projektu „Zawsze na Fali – WODNIK Z Fundacją ANWIL” dofinansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka w ramach II edycji konkursu grantowego.
 

Powrót do aktualności