Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

„Zazieleniamy ekoWłocławek”

2016/05/23 09:06 „Zazieleniamy ekoWłocławek”

Dużo słyszy się w naszym kraju o tym, że giną udomowione pszczoły miodne. Budzi to niepokój nie tylko w Polsce, ale i na świecie. I to nie brak miodu jest problemem, ale zapylanie roślin. Owady zapylające to nie tylko pszczoła miodna, ale też trzmiele i muraraki. Zagrożeniem dla nich są pestycydy, monokulturowe uprawy oraz betonowa zabudowa. Prostym sposobem, aby pomóc owadom zapylającym jest postawienie w ogrodzie czy na skwerku domku dla owadów

Dużo słyszy się w naszym kraju o tym, że giną udomowione pszczoły miodne. Budzi to niepokój nie tylko w Polsce, ale i na świecie. I to nie brak miodu jest problemem, ale zapylanie roślin. Owady zapylające to nie tylko pszczoła miodna, ale też trzmiele i muraraki. Zagrożeniem dla nich są pestycydy, monokulturowe uprawy oraz betonowa zabudowa. Prostym sposobem, aby pomóc owadom zapylającym jest postawienie w ogrodzie czy na skwerku domku dla owadów.
Głównym celem projektu jest wykształcenie wśród najmłodszych włocławian postawy „ przyjaciela owadów”. Przedszkolaki i uczniowie włocławskich szkół podstawowych uczestniczą w warsztatach, podczas których uczą się budować z ogólnie dostępnych materiałów domki dla owadów.
Dzieci będą pomagać w sadzeniu ziół i roślin miododajnych w ogródkach, w których umieszczone zostaną domki dla owadów.
Projekt „Zazieleniamy ekoWłocławek” realizowany jest przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka w II edycji konkursu grantowego.
 

Powrót do aktualności