Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Wakacyjny rodzinny festyn.

2016/07/05 11:42 Wakacyjny rodzinny festyn.

„ Wakacje z Długoszem – Rodzina, Kultura, Tradycja i Bezpieczeństwo – Spotkajmy się – Poznajmy się …” - pod takim hasłem w słoneczne sobotnie przedpołudnie w dniu 2 lipca br. w parku miejskim im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku odbył się piknik rodzinny. Włocławianie mogli miło spędzić czas dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka, która w konkursie grantowym „Wesołe Wakacje” przyznała Diecezji Włocławskiej dofinansowanie na realizację tego projektu.

„ Wakacje z Długoszem – Rodzina, Kultura, Tradycja i Bezpieczeństwo – Spotkajmy się – Poznajmy się …” - pod takim hasłem w słoneczne sobotnie przedpołudnie w dniu 2 lipca  w parku miejskim im. Henryka Sienkiewicza we Włocławku odbył się piknik rodzinny. Włocławianie mogli miło spędzić czas dzięki Fundacji ANWIL dla Włocławka, która w konkursie grantowym „Wesołe Wakacje” przyznała Diecezji Włocławskiej dofinansowanie na realizację tego projektu.
Na przybyłe rodziny czekało wiele atrakcji: animacje i konkursy. Na scenie wystąpił włocławski zespół muzyczny „Tataja”. W konkursie "Mam talent" dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne.
Ponieważ festyn to głównie rekreacja i zabawa całych rodzin na świeżym powietrzu, nie mogło zabraknąć licznych atrakcji, między innymi: konkursów integracyjnych, takich jak skok w worku, taniec „zmiana miejsc”, konkurencji i rozgrywek sportowych oraz pleneru malarskiego.
Dużą atrakcją, szczególnie dla dzieci, okazał się nowoczesny wóz strażacki i kurtyna wodna oraz prezentacja balonu. Poza wspomnianymi już zabawami i konkurencjami sportowymi dzieci mogły grać w szachy i gry planszowe. Specjalnie dla najmłodszych zostało także przygotowane stanowisko malowania twarzy, oczywiście w bajkowe motywy.

Wszystkie atrakcje były przygotowane z myślą o uczestnikach w różnym wieku, dlatego każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Niekwestionowanym hitem festynu była zabawa integracyjna „Wyprawa do zoo” dla rodziców i dzieci oraz wspólny taniec "belgijka".
 

Powrót do aktualności