Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe, Tańce świata"

2017/05/02 09:56 VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe, Tańce świata

VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Tańce świata” finansowane z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. W konkursie wzięło udział 131 uczniów z 57 szkół muzycznych I stopnia. Reprezentowali 14 województw

VIII Włocławskie Spotkania Skrzypcowe „Tańce świata” finansowane z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka w ramach III edycji konkursu grantowego odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku.
W konkursie wzięło udział 131 uczniów z 57 szkół muzycznych I stopnia. Reprezentowali 14 województw. Trzydniowe przesłuchania były okazją do konfrontacji poziomów nauczania, założeń metodycznych oraz indywidualnych dokonań uczniów z dużej ilości muzycznych placówek edukacyjnych. Przesłuchania odbyły się w trzech grupach wiekowych. Uczestnicy prezentowali program składający się z utworu technicznego tj. dowolnie wybranej etiudy, jednej części dowolnego koncertu skrzypcowego oraz utworu obowiązkowego – miniatury tanecznej. W dwóch młodszych grupach uczestnicy nie prezentowali etiudy.
Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, którzy reprezentowali nasze miasto.
V miejsca w swoich grupach wiekowych zajęły Gabriela Kaźmierczak i Maria Chaberska, wyróżniono także Zuzannę Przystałowską, Zofię Bachurską i Helenę Mendrok.
Konkurs zakończył uroczysty koncert laureatów, który był duchową ucztą dla publiczności.
Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Promocji i Wspierania Talentów
 

Powrót do aktualności