Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Wolontariusze z Meksyku i Ugandy w Szkole Podstawowej Nr 23

2017/05/04 08:08 Wolontariusze z Meksyku i Ugandy w Szkole Podstawowej Nr 23

W ramach projektu „Nauka i heca nam przyświeca” finansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka Podstawową Nr 23 odwiedzili wolontariusze z Meksyku i Ugandy. Podczas spotkań z nimi, uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne o rodzinnych krajach wolontariuszy w języku angielskim oraz nauczyli się kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych w ich językach.

W ramach projektu „Nauka i heca nam przyświeca” finansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka Podstawową Nr 23 odwiedzili wolontariusze z Meksyku i Ugandy. Podczas spotkań z nimi, uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne o rodzinnych krajach wolontariuszy w języku angielskim oraz nauczyli się kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych w ich językach. Przedstawiciele naszej szkoły również zaprezentowali anglojęzyczną prezentację multimedialną o Włocławku. Ponadto, odbywały się zajęcia języka angielskiego w klasach IV-VI, poprowadzone przez wolontariuszy z wykorzystaniem ciekawych metod i technik.
Uczniowie zabrali swoich na spacer po Włocławku zapoznać ich z dziedzictwem historycznym oraz pokazać najpiękniejsze zakątki naszego miasta.
Wizyta należała do bardzo udanych. Osmar i Viola podbili serca naszych uczniów! Następna wizyta wolontariuszy już we wrześniu.
Projekt „Nauka i heca nam przyświeca” otrzymał dofinansowanie w ramach III edycji konkursu grantowego.
 

Powrót do aktualności