Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Fundacyjny weekend z historią

2017/07/12 08:02 Fundacyjny weekend z historią

Inscenizacje batalistyczne, pojazdy militarne, pokazy i przegląd artylerii to wszystko będzie można zobaczyć 15 i 16 lipca we Włocławku. Stowarzyszenie PATROL Włocławek jest inicjatorem ciekawych wydarzeń o tematyce historycznej i militarnej. W tym roku dzięki grantowi Fundacji ANWIL dla Włocławka, przygotowano dwudniowe atrakcje dla mieszkańców Włocławka

Inscenizacje batalistyczne, pojazdy militarne, pokazy i przegląd artylerii to wszystko będzie można zobaczyć 15 i 16 lipca we Włocławku.
Stowarzyszenie PATROL Włocławek jest inicjatorem ciekawych wydarzeń o tematyce historycznej i militarnej. W tym roku dzięki grantowi Fundacji ANWIL dla Włocławka, przygotowano dwudniowe atrakcje dla mieszkańców Włocławka.

Pierwszym z wydarzeń jest III Włocławski Piknik Historyczny, który na stałe wpisał się kalendarz imprez miejskich, cieszących się dużym zainteresowaniem. W tym roku przewidziano jeszcze więcej atrakcji. Przede wszystkim zobaczymy trzy bitwy rekonstruktorskie, w tym będziemy świadkami wydarzeń z 1920 roku i obrony Włocławka (Cud nad Wisłą), ponadto przeniesiemy się do czasów Wojny Domowej w Hiszpanii oraz bitwy pod Brunette. Zobaczymy również rekonstrukcję walk obronnych z 1939 roku w rejonie Włocławka, które były istotnym elementem bitwy pod Bzurą. Wszystkie inscenizacje odbędą się z wykorzystaniem broni palnej, pojazdów oraz profesjonalnej pirotechniki. Ponadto zobaczymy walki rycerskie, pokazy Włocławskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego czy pokaz ratownictwa pola walki przygotowany przez Strzelców z JS4051 Włocławek. Istotnym elementem będą również prezentacje sprzętu, w tym kolekcjonerskich pojazdów militarnych. Zobaczymy m.in. amerykańskie i rosyjskie ciężarówki, wozy opancerzone BRDM-2 czy bojowy wóz piechoty BWP-1.

W niedzielę odbędzie się III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie PATROL Włocławek wraz z Włocławskim Kurkowym Bractwem Strzeleckim. Tym razem do Włocławka przyjadą bractwa kurkowe z centralnej i północnej Polski. Będziemy mieli okazję zobaczyć ponad 10 armat, dział i moździerzy, których obsługa weźmie udział w rywalizacji. Odbędą się strzelania indywidualne, sekwencyjne oraz salwą. Oceniane będą zarówno umiejętności, widowiskowość oraz wierne odwzorowanie historyczne, w tym m.in. strojów z epoki oraz wyposażenia.
Wstęp bezpłatny!


III Włocławski Piknik Historyczny
• Termin: 15 lipca (sobota), g. 14.00 - 20.00
• Miejsce: Włocławek, teren parkowy (Słodowo - mapa - https://goo.gl/maps/8zQDCKz7jQB2)


III Włocławski Przegląd Artylerii Czarnoprochowej
• Termin: 16 lipca (niedziela), g. 12.00 - 17.00
• Miejsce: jw.

Powrót do aktualności