Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Projekt ''E-świat - nauka w sieci” w Zespole Szkół Technicznych

2018/01/29 14:21 Projekt ''E-świat - nauka w sieci” w Zespole Szkół Technicznych

W Zespole Szkół Technicznych od stycznia do maja 2018 roku realizowany jest projekt „E- świat - nauka w sieci” w formie warsztatów, które mają pokazać młodym ludziom, że nauka może być „cool” i można się nią bawić.

W ramach projektu w pierwszym tygodniu ferii (każdego dnia w godzinach 10.00-13.00) odbywać się będą warsztaty Zaprojektuj swój świat - nauki ścisłe w użyciu. Podczas zajęć uczestnicy stworzą, z wykorzystaniem programu Corel draw  kreatywną książkę artystyczną z zadaniami dla dzieci i młodzieży oraz kolekcję mody z nadrukami inspirowanymi motywami regionalnymi oraz motywami włocławskiego fajansu. Każdy uczestnik będzie mógł zrealizować swój autorski projekt książki lub zostać projektantem mody. Warsztaty zakończą się pokazem mody i prezentacją książek dla szerokiej publiczności. 

W marcu (w każda środę o godzinie 15.00) Organizatorzy zapraszają na zajęcia Matematyka i fizyka w praktyce. Podczas warsztatów skierowanych do uczniów szkół ponadgimnazjalnych  będą wykonywane różnorodne doświadczenia matematyczne i fizyczne, ale przede wszystkim pokazywane będzie praktyczne zastosowanie tych dziedzin nauki w budowie maszyn prostych. Uczestnicy warsztatów samodzielnie zaprojektują urządzenia, które następnie zbudują  i uruchomią. Wszystkie eksperymenty obrazować będą w sposób plastyczny i przystępny prawa fizyki i robotyki z elementami matematyki. Pod opieką instruktorów, młodzi naukowcy rozwiną swoje kompetencje oraz zainteresowania.

Regulamin i karty zgłoszenia dostępne na stronie www.zst.com.pl

Projekt „E- świat - nauka w sieci” jest finansowany z grantu Fundacji „ANWIL dla Włocławka” ramach II edycji konkursu „Uczę się z ANWILEM” 

Powrót do aktualności