Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Ciekawi świata z ANWIL-em

2018/02/28 14:08 Ciekawi świata z ANWIL-em

Podczas ferii zimowych 84 młodych włocławian uczestniczyło w zajęciach pt. ‘”Ciekawi świata z ANWIL-em” zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 19. Każdego dnia odbywały się warsztaty z innego przedmiotu.

W poniedziałek uczestnicy mogli się sprawdzić, jako młodzi chemicy wykonując doświadczenia chemiczne, m.in. tęcza na talerzu, samopompujący się balonik, tęczowa kapusta, wędrująca woda czy chemiczne jojo. Kolejny dzień uczniowie spędzili z fizyką przeprowadzając eksperymenty fizyczne, m.in. spinacz, pomidorek, herbata, wpływ temperatury na balonik, badali rozszerzalność cieplną i przewodnictwo cieplne. Trzeciego dnia dzieci rozwiązywały łamigłówki i quizy matematyczne, wykonywały działania wykorzystując kostki suchościeralne, poznawały pojęcie ułamka dzięki bryłom 3 D i elementom domina matematycznego, a także kodowały za pomocą specjalnych plansz i robota edukacyjnego. Dużą atrakcją było programowanie, każdy mógł samodzielnie wyznaczyć trasę i zakodować Photona i ozoboty, a także zmierzyć się z kodowaniem binarnym. Nie mniej atrakcyjny okazał się ostatni dzień półkolonii, kiedy uczniowie poznawali tajniki kuchni molekularnej wykonując „latającego potwora Spaghetti” czy „Bubble shake”.

 Projekt „ Ciekawi świata z ANWIL-em” jest jednym z 16 projektów finansowanych z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka w ramach II edycji konkursu „Uczę się z ANWILEM”.

Powrót do aktualności