Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

„Zjadanie zwierząt” - Zapraszamy na film

2018/11/05 14:01 „Zjadanie zwierząt” - Zapraszamy na film

Dzisiaj kolejny ciekawy seans Akademii Dokumentalnej. Tym razem zapraszamy na film wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i Jonathana Safrana Foera. Jest to adaptacja słynnej książki pisarza pod tym samym tytułem, która stara się znaleźć odpowiedź na to pytanie: skąd tak naprawdę pochodzą kupowane przez nas jaja, nabiał i mięso?

Film opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej, ukazując, że hodowla przemysłowa to najgorsza rzecz, jaką ludzie kiedykolwiek zrobili zwierzętom. Reżyserowi udało się dostać z ukrytą kamerą do ściśle chronionych zakładów przetwórstwa żywności i ukazać, co dzieje się za ich zamkniętymi drzwiami. Oglądamy przerażające warunki, w jakich żyją zwierzęta i atmosferę, jaka towarzyszy ich zabijaniu. Poznajemy również historię kilku rolników, którzy świadomie zdecydowali się odrzucić koncepcję hodowli przemysłowej i tym samym wytworzonych w ten sposób towarów na rzecz powrotu do korzeni.

Film przedstawia znaną nam wszystkim alternatywę, czyli tradycyjny sposób hodowli zwierząt, negując tym samym stosowane przez ostatnie dekady praktyki w tym zakresie. Doprowadziły one do zanieczyszczenia środowiska i negatywnego wpływu na nasze zdrowie i spowodowały, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy dziś współwinni nieludzkiego traktowania zwierząt. Patrząc na koszty, jakie ponieśliśmy przez zdominowanie rynku spożywczego przez koncerny przemysłowe zaprogramowane na tanie karmienie mas, film pokazuje przyszłość, w której tradycyjne rolnictwo nie jest już wcale odległym wspomnieniem, ale jedyną możliwą drogą rozwoju dla ludzkości.

„Zjadanie zwierząt”
Stany Zjednoczone, 2017, 94 min, reż. Christopher Quinn
Poniedziałek, 05.11.2018 r., godz. 19:00
Multikino, ul. Pułaskiego 10-12
Wstęp wolny

Powrót do aktualności