Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Wakacje w Marinie

2020/07/23 13:49 Wakacje w Marinie

Już po raz piąty z rzędu włocławski YACHT CLUB z grantu otrzymanego z Fundacji ANWIL DLA WŁOCŁAWKA zorganizował letni wypoczynek dla najmłodszych mieszkańców Włocławka i okolic. W tym roku, zważywszy na obostrzenia sanitarne, mniej licznie, ale z nie mniejszym entuzjazmem dzieci i młodzież korzysta z bogatego programu półkolonii w Marinie Zarzeczewo.

Wodniacy, tradycyjnie już, zapewnili kolonistom szereg atrakcji na wodzie takich jak: pływanie żaglówkami, kajakami, rowerami  wodnych oraz rejsy katamaranem motorowym.  Również na lądzie dzieci mogą uprawiać sport - do ich dyspozycji jest boisko do siatkówki, koszykówki a także stoły do piłkarzyków. Dla uczestników z artystycznym i ekologicznym zacięciem organizatorzy przygotowali warsztaty plastyczne, pogadanki przyrodnicze, spotkania z ciekawymi ludźmi np. pszczelarzem i trenerem psów.

- Dbamy również o to, by przy okazji uczyć dzieci dobrych nawyków np. po lunchu segregujemu odpadki, odkładając je do przygotowanych i specjalnie oznakowanych pojemników. Resztki z posiłków służą jako karma dla zwięrząt. W ten sposób już od najmłodzych lat dzieci uczą się, że nie należy marnować jedzenia i że odpowiednio posegregowane może służyć braciom mniejszym -  mówi Wojciech Warecki, koordynator projektu "Wakacje z Fundacją w Marinie Zarzeczewo".  

Powrót do aktualności