Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Koronowakacje w Zmysłolandii

2020/07/23 16:07 Koronowakacje w Zmysłolandii

Zajęcia sensoryczne służące wyćwiczeniu ręki, nadgarstka, chwytu, dotyku oraz rozwijanie percepcji, modulacja zmysłowa oraz ćwiczenia kształtujące orientację przestrzenną to podstawowe założenia projektu realizowanego przez Przedszkole Publiczne nr 35 im. Pluszowego Misia we Włocławku, a finansowanego przez Fundację ANWIL DLA WŁOCŁAWKA w ramach programu "Wakacje z Fundacją".

Dzięki wsparciu Fundacji organizatorzy mogą prowadzić zajęcia z integracji sensorycznej, koordynacyjno-ruchowej, sesnsoplastyki i stymulujących rozwój dla przedszkolaków ze specjalnymi potrzebami zdrowotnymi i edukacyjnymi. Wakacyjne spotkania są nieocenionym uzupełnieniem zajęć, które ze względu na kwarantannę nie były prowadzone w placówce.  

Z wakacji w Zmysłolandii korzysta 25 dzieci z włocławskiego osiedla Kazimierza Wielkiego. 

- Projekt "Wakacje w Zmysłolandii" stwarza możliwość wyrówniania braków związnych z izolacją dzieci w czasie pandemii. Naszym główny, celem jest nauka poprzez zabawę. Chcieliśmy, aby nasza Zmysłolandia była magiczna, miło i długo wspominana przez dzieci, dlatego zadbaliśmy nie tylko o różnorodność zajęć i zabaw, ale też o specjalistyczny sprzęt służący rozwojowi sensorycznemu - podkreśla dyrektor PP 35  Beata Szczerkowska.  

Powrót do aktualności