Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Aktywny weekend z PIONKIEM

2021/05/27 10:50 Aktywny weekend z PIONKIEM

Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących PIONEK w najbliższy weekend, tj. 29 maja zaprasza na sportowe rozgrywki w ramach projektu „Aktywni od lat 5 do 105” realizowanego ze środków Fundacji ANWIL.

W  sobotę 29 maja,  24 uczestników o dużej - jak sama tytuł wskazuje - rozpiętości wieku (dzieci, młodzież, osoby starsze i niepełnosprawne) będzie rywalizować w trzech konkurencjach: pływanie, bowling i strzelectwo pneumatyczne dostosowane do osób niewidomych. Organizatorzy przewidzieli dwa turnieje między 10.00 a 13.00 oraz 13.00 a 16.00. Rozgryki będą się odbywać na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim we Włocławku.

Wydarzenie jest jednym z wielu realizowanych przez Klub PIONEK w ramach sportowego programu Fundacji "Wybieram sport - skreślam nudę". Celem projektu jest upowszechnianie sportowej aktywności wśród mieszkańców Włocławka w każdym wieku oraz podniesienie sprawności fizycznej uczestników, a takze rozwijanie umięjętności w takich dyscyplinach jak: bowling, pływanie i strzelanie z broni pneumatycznej. Wymienione dyscypliny świetnie wpływają na kordynację ruchową, koncentrację oraz ogólną sprawność organizmu. 

Powrót do aktualności