Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Stypendysta Fundacji laureatem prestiżowej olimpiady

2021/06/08 14:32 Stypendysta Fundacji laureatem prestiżowej olimpiady

Adam Stanowski, stypendysta Fundacji ANWIL, został laureatem tegorocznej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Jest jedynym uczestnikiem konkursu z województwa kujawsko–pomorskiego, który w tym roku szkolnym może pochwalić się tak wysokim osiągnięciem.

OWT to interdyscyplinarny konkurs, przeznaczony dla uczniów szkół ponapodstawowych z całej Polski, rozgrywany w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej. Nasz stypendysta rywalizował w drugiej ze wspomnianych grup. Brawo Adam! Gratulujemy!

Organizatorem olimpiady jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna we współpracy ze środowiskami akademickimi wyższych uczelni technicznych oraz ośrodkami     oświatowymi w szkolnictwie ponadpodstawowym. Finał OWT odbył się 25 maja br. w siedzibie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

To nie jedyne z tegorocznych osiągnięć Adama Stanowskiego. W Kujawsko – Pomorskim Konkursie Matematycznym im. Mariana Rejewskiego uzyskał on tytuł laureata III stopnia, a w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym wynik bardzo dobry.

Powrót do aktualności