Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

150 tys. złotych od Fundacji ANWIL na sportową aktywizację lokalnej społeczności

2021/11/23 08:37 150 tys. złotych od Fundacji ANWIL na sportową aktywizację lokalnej społeczności

17 projektów społecznych dofinansuje Fundacja ANWIL w ramach III edycji „Wybieram sport – skreślam nudę”. Granty na realizację autorskich inicjatyw pozytywnie wpływających na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, promujących aktywność ruchową, w tym osób starszych, otrzymają organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola oraz szkolne kluby sportowe. Fundacja przeznaczy na ten cel 150 tys. złotych.

Spośród 28 inicjatyw, zgłoszonych do konkursu w tym roku, 17 z  nich pozytywnie przeszło trzystopniowy proces oceny. Wnioski po formalnej akceptacji opiniowane są pod względem merytorycznym przez Radę Programową,  a następnie przez Radę Fundacji, które oceniając je tworzą listę rankingową i wyłaniają w ten sposób najlepsze inicjatywy, które otrzymują rekomendację do przyznania grantu.

Wnioski oceniane są według określonych kryteriów. Liczy się oryginalność projektu i jego atrakcyjnością oraz innowacyjność działań w odniesieniu do grupy odbiorców, a także jakość koncepcji (formy realizacji, adekwatność budżetu, harmonogram), liczba odbiorców (większe szanse mają projekty skierowane do szerokiej grupy beneficjentów) oraz zaangażowanie do współpracy lokalnych  grup społecznych i instytucji. Punktowane jest również dostosowanie koncepcji do aktualnie panującej sytuacji epidemiologicznej.

Sportowy program grantowy Fundacji jest ściśle powiązany z jej trzema celami statutowymi: upowszechnianiem rekreacji, kultury fizycznej i sportu, ochroną i promocją zdrowia oraz przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu i ekonomicznemu, dlatego w sposób szczególny doceniane są działania skierowane do osób niepełnosprawnych.

Od początku funkcjonowania Fundacja ANWIL wspiera projekty motywujące mieszkańców do uprawiania sportu. Tematyczny program, promujący rozwój fizyczny „Wybieram sport – skreślam nudę” uruchomiła w 2019 roku,  wychodząc z założenia, że działania, na które przyznawane są granty, staną się alternatywą dla spędzania wolnego czasu w sposób bierny – przed komputerem, telewizorem lub z telefonem w ręku. W poprzednich edycjach programu w różnego rodzaju aktywnościach takich jak: zawody sportowe, treningi, biegi, rajdy rowerowe itp. udział wzięło ponad 7 tys. uczestników w różnym wieku. 

Lista beneficjentów tegorocznej edycji programu:

Beneficjent Nazwa projektu Kwota
Włocławskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych "Eurointegracja" SPORT - moim przyjacielem 7 310,00
Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku My się sportów nie boimy i razem z rodziną ćwiczymy 12476,94
Fundacja Caietanus Włomagedon 2022 - integracyjny bieg dla osób niepełnosprawnych 9800,00
Parasol wsparcia - Stowarzyszenie Ćwicząc ciało, ćwiczysz umysł - pomóżmy seniorom poznać świat na nowo 10620,00
Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących "PIONEK" Aktywni od lat 5 do 105 9250,00
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. NSJ we Włocławku Sport i rekreacja to super atrakcja 9650,00
Uczniowski Klub Sportowy MOW Włocławek XXXVI Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Tenisie Stołowym 3030,00
Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku Skreślam nudę, wybieram sport z "Elektrykiem" 2.0 9508,00
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną OLIGO Nasze zdrowie 5000,00
Przedszkole Publiczne nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi we Włocławku Żyję sportowo, rosnę zdrowo 8027,70
Włocławska Akademia Piłkarska Piłka nożna to mój styl życia, moja pasja, moje cele i marzenia 12100,00
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Dla Naszych Dzieci" Terapeutyczna moc sportu 10000,00
Przedszkole Publiczne nr 35 im. Pluszowego Misia we Włocławku Od przedszkolaka trenujemy, bo sportowcami zostać chcemy 7934,90
Stowarzyszenie Klub Sportowy LIDER Włocławek Piłką w nudę 11600,00
Klub Sportów Walki "Włocławek" SPORT, ZABAWA, INTEGRACJA bez smartfonów i komputerów! 9700,00
Stowarzyszenie "Sportowy Klub Żeglarski Włocławek" Ferie z SKŻ Włocławek 8352,46
Stowarzyszenie Włocławski Uniwersytet Seniora  Sport dla seniorów 5640,00

 

Powrót do aktualności