Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Stypendia "Młodzi z ANWILEM" przyznane

30-11-2021

W czwartej edycji studenckiego programu stypendialnego Fundacja ANWIL przyznała cztery stypendia studentom polskich uczelni publicznych. Wśród laureatów znaleźli się studenci Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Czytaj więcej

150 tys. złotych od Fundacji ANWIL na sportową aktywizację lokalnej społeczności

23-11-2021

17 projektów społecznych dofinansuje Fundacja ANWIL w ramach III edycji „Wybieram sport – skreślam nudę”. Granty na realizację autorskich inicjatyw pozytywnie wpływających na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, promujących aktywność ruchową, w tym osób starszych, otrzymają organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola oraz szkolne kluby sportowe. Fundacja przeznaczy na ten cel 150 tys. złotych.

Czytaj więcej

40 stypendiów dla najzdolniejszych

05-11-2021

40 stypendiów na łączną kwotę 110 tysięcy złotych przyznała Fundacja ANWIL najzdolniejszym uczniom z włocławskich szkół. W tym roku o stypendia konkurowało 101 kandydatów, legitymujących się średnią ponad 4,8. Premiowane były nie tylko wyniki w nauce, ale też udział w olimpiadach, konkursach, zawodach oraz działalność społeczna. Najlepsi z najlepszych uczniowie ósmych klas szkół podstawowych otrzymają miesięczne stypendia w wysokości 200 zł, a szkół ponadpodstawowych 300 zł.

Czytaj więcej

Granty w programie edukacyjnym przyznane!

02-11-2021

W szóstej edycji programu edukacyjnego "Uczę się z ANWILEM" Fundacja wesprze realizację 15 projektów, których autorzy postawili sobie za cel popularyzację nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i innowacyjnych metod.

Czytaj więcej

Zmiana godzin pracy biura

11-10-2021

Uprzejmie informujemy, że do 29 października biuro Fundacji będzie czynne w godz. 12.00 -16.00 od poniedziałku do piątku. Zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail fundacja@awnil.pl lub tel. 54 414 62 22.

Czytaj więcej

Wspieramy aktywność sportową lokalnej społeczności

23-09-2021

Rozpoczynamy nabór wniosków o wsparcie finansowe przy organizacji inicjatyw pozytywnie wpływających na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, promujących aktywność ruchową oraz poprawiających jakość życia osób starszych. Zgłoszenia do III edycji programu grantowego „Wybieram sport – skreślam nudę” przyjmowane będą do 20 października. Na realizację projektów Fundacja przeznaczy 150 000 zł.

Czytaj więcej

Młodzi z ANWILEM – stypendia dla studentów

21-09-2021

Fundacja ANWIL wesprze finansowo studentów – przyszłych specjalistów przemysłu chemicznego – pochodzących z Włocławka i okolic. Na piątkę najzdolniejszych czeka dziewięciomiesięczne stypendium w wysokości 700 złotych brutto.

Czytaj więcej

Stypendia dla prymusów od Fundacji ANWIL

24-08-2021

Dziesięć stypendiów dla najzdolniejszych uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz trzydzieści dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Włocławka i okolicznych gmin przyzna Fundacja ANWIL w tegorocznej edycji programu stypendialnego Primi inter pares. Wzorem lat ubiegłych, na wsparcie finansowe mogą liczyć osoby wyróżniające się wysoką średnią ocen, a także szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki, sportu i kultury oraz zaangażowaniem społecznym.

Czytaj więcej

Fundacja ANWIL zachęci uczniów do polubienia nauk ścisłych

23-08-2021

Już po raz szósty Fundacja ANWIL ogłasza konkurs grantowy na projekty promujące naukę przedmiotów ścisłych. W tegorocznej edycji „Uczę się z ANWILEM” Fundacja dofinansuje realizację projektów umożliwiających pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu nauk ścisłych w łącznej kwocie 140 tys. złotych. Autorzy najciekawszych projektów mogą zdobyć na urzeczywistnienie swoich pomysłów nawet 20 tys. zł.

Czytaj więcej

Ponad dwa tysiące badań i porad lekarskich w Miasteczku Zdrowia

23-08-2021

Ponad dwa tysiące bezpłatnych badań i konsultacji z lekarzami wykonano podczas sobotniego wydarzenia "Bądź zdrów. Miasteczko Zdrowia", które dla mieszkańców Włocławka zorganizowały Fundacja ANWIL i ANWIL S.A.

Czytaj więcej