Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Wydłużony termin składania wniosków

16-11-2022

Fundacja ANWIL wydłużyła termin aplikowania do dwóch programów grantowych: Budujemy mosty 2022" i "Uczę się z ANWILEM - VII edycja". Wnioski można składać online za pomocą generatora.

Czytaj więcej

Młodzi z ANWILEM - stypendia dla studentów

31-10-2022

Fundacja ANWIL po raz kolejny wesprze finansowo studentów – przyszłych specjalistów przemysłu chemicznego. Na piątkę najzdolniejszych mieszkańców Włocławka i powiatu włocławskiego, uczących się na dowolnej polskiej uczelni publicznej, czeka dziewięciomiesięczne stypendium w wysokości 700 złotych brutto. To już piąta edycja programu, w ramach którego do tej pory fundacja przyznała stypendia w łącznej wysokości 120 tys. zł.

Czytaj więcej

Nabór projektów do programu "Budujemy mosty" otwarty

24-10-2022

Fundacja ANWIL ogłasza nabór wniosków do konkursu grantowego „Budujemy mosty 2022”. W tegorocznej edycji programu na wsparcie lokalnych inicjatyw Fundacja przeznaczy 350 tys. zł. Najlepsze projekty, wyłonione w drodze konkursu, mają szansę na dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł.

Czytaj więcej

Uczę się z ANWILEM - VII edycja

24-10-2022

Rusza kolejna edycja programu „Uczę się z ANWILEM”. W tym roku Fundacja dofinansuje realizację projektów edukacyjnych w łącznej kwocie 150 tys. zł. Autorzy najciekawszych projektów mogą zdobyć na urzeczywistnienie swoich pomysłów nawet 15 tys. zł.

Czytaj więcej

Akty stypendialne wręczone

24-10-2022

W ostatni piątek w klimatycznej sali koncertowej Muzeum Diecezjalnego we Włocławku stypendyści Fundacji ANWIL otrzymali akty stypendialne. W tym roku laureatami programu „Primi inter Pares” zostało 48 uczniów z VIII klas szkół podstawowych (w tej kategorii wiekowej Fundacja przyznała 14 stypendiów) oraz uczniów szkół ponadpodstawowych (34 stypendia).

Czytaj więcej

Stypendia dla zdolnej młodzieży - znamy laureatów

05-10-2022

W ósmej edycji programu stypendialnego „Primi inter pares” Fundacja ANWIL przyznała 15 stypendiów najzdolniejszym uczniom VIII klas szkół podstawowych i 33 uczniom szkół ponadpodstawowych. W tym roku po raz pierwszy o stypendium ubiegać się mogli uczniowie z całego powiatu włocławskiego, a to dzięki niedawnemu rozszerzeniu przez Fundację terenu działania.

Czytaj więcej

Miasteczko Zdrowia tętniło życiem

08-09-2022

W ostatnią sobotę Fundacja ANWIL wraz ze swoim fundatorem zaprosiła mieszkańców Włocławka i okolic na bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, a przy okazji do skorzystania z atrakcji przygotowanych w specjalnych strefach: sportowej, relaksu i bezpieczeństwa. Po drugiej edycji Miasteczka, które odwiedziła rekordowa liczba 3300 uczestników, upewniliśmy się, jak cenna jest to inicjatywa.

Czytaj więcej

Wnioski o stypendia do 12 września

08-09-2022

Jeszcze tylko przez kilka dni zdolni uczniowie ósmych klas szkół podstawowych oraz szkół średnich mogą aplikować o stypendia w ramach ósmej edycji programu "Primi inter Pares". Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 12 września.

Czytaj więcej

Już w sobotę zapraszamy do Miasteczka Zdrowia

29-08-2022

ANWIL i jego korporacyjna Fundacja zapraszają wszystkich chętnych na bezpłatne badania, porady i diagnostykę lekarską. Wiele atrakcji będzie także poza strefą medyczną. W programie Miasteczka Zdrowia, podobnie jak przed rokiem, każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek.

Czytaj więcej

Miasteczko Zdrowia - ponownie we Włocławku

16-08-2022

Fundacja ANWIL, wraz ze swoim Fundatorem, zachęca do odwiedzenia wyjątkowego Miasteczka Zdrowia i skorzystania z konsultacji lekarskich oraz wykonania badań diagnostycznych. Nie zabraknie także animacji i aktywności sportowych dla całych rodzin.

Czytaj więcej