Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Aktywny weekend z PIONKIEM

27-05-2021

Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących PIONEK w najbliższy weekend, tj. 29 maja zaprasza na sportowe rozgrywki w ramach projektu „Aktywni od lat 5 do 105” realizowanego ze środków Fundacji ANWIL.

Czytaj więcej

Budujemy mosty 2021 - lista beneficjentów

21-05-2021

23 projekty, spośród 35 zgłoszonych przez organizacje działające w sferze pożytku publicznego, otrzymają wsparcie od Fundacji ANWIL w ramach programu "Budujemy mosty". Granty w łącznej kwocie 300 tysięcy złotych przyznano najbardziej wartościowym inicjatywom służącym lokalnej społeczności Włocławka i trzech ościennych gmin.

Czytaj więcej

22 pomysły na wakacje z Fundacją

21-05-2021

22 beneficjentów otrzyma od Fundacji ANWIL wsparcie na realizację wakacyjnych projektów. Dzieci i młodzież z Włocławka i okolic będą miały w czym wybierać. Wśród oferowanych form wypoczynku znajdą się zarówno półkolonie jak i kilkugodzinne warsztaty. W programach projektów znajduje się szeroki wachlarz propozycji - od zajęć sportowych, po programowanie i kodowanie, a także warsztaty kulinarne.

Czytaj więcej

Elektryk wybiera sport - skreśla nudę

19-05-2021

Zespół Szkół Elektrycznych zaprasza dzieci i młodzież do 15 roku życia do sportowej rywalizacji w ramach projektu "Skreślam nudę, wybieram sport z ELEKTRYKIEM", finansowanego z grantu Fundacji ANWIL.

Czytaj więcej

Sala doświadczania świata w Wieńcu

14-05-2021

Sala doświadczania świata Snoezelen powstała w Szkole Podstawowej w Wieńcu dzięki wsparciu finansowemu naszej Fundacji. To pierwsze w powiecie włocławskim takie pomieszczenie terapeutyczne, w którym generowane są różnorakie bodźce (świetlne, dźwiękowe, kinestetyczne i zapachowe), pobudzające poszczególne zmysły. Będzie ono służyło dzieciom i młodzieży mającym problem z prawidłowym odbieraniem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych oraz niepełnosprawnym.

Czytaj więcej

Ostatni dzień składania wniosków

12-04-2021

Dzisiaj upływa termin zgłaszania inicjatyw w dwóch konkursach grantowych: "Wakacje z Fundacją" i "Budujemy Mosty". Podobnie jak w latach ubiegłych, zainteresowanie programami Fundacji jest bardzo duże, co świadczy nie tylko o potrzebie organizacji różnego rodzaju inicjatyw w lokalnym środowisku, ale przede wszystkim o aktywności działających w nim organizacji i społeczników.

Czytaj więcej

Wesołych Świąt

01-04-2021

Wszystkim naszym Beneficjentom, Partnerom i Współpracownikom z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy niekończącego się optymizmu, radości z chwil spędzonych w gronie najbliższych i dużo zdrowia.

Czytaj więcej

Budujemy mosty 2021 - rusza nabór wniosków

01-03-2021

Fundacja ANWIL DLA WŁOCŁAWKA zaprasza do składnia wniosków na dofinasowanie inicjatyw społecznych w ramach programu grantowego "Budujemy mosty", którego celem jest wspieranie działań służących m.in. przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, rozwojowi świadomości obywatelskiej, wzmacnianiu poczucia przynależności i integracji z lokalną społecznością, a także zachowaniu dziedzictwa historycznego. Na granty w tegorocznej edycji programu Fundacja przeznaczy 300 tys. zł.

Czytaj więcej

Ćwierć miliona złotych na wakacyjne projekty od Fundacji

01-03-2021

Rusza szósta już edycja programu "Wakacje z Fundacją", którego celem jest wsparcie organizacji pozarządowych w organizacji atrakcyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży podczas wakacji. Na ten cel Fundacja ANWIL DLA WŁOCŁAWKA przeznaczy w tym roku 250 tys. złotych. Organizacje spełniające kryteria konkursu mają szanse otrzymać dofinansowanie w wysokości do 20 tys. złotych. Wnioski przyjmowane będą do 12 kwietnia.

Czytaj więcej

Jak gra na rurkach pomaga w nauce matematyki

24-02-2021

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 20 we Włocławku „WESPÓŁ” zostało beneficjentem Fundacji ANWIL DLA WŁOCŁAWKA. Organizacja zdobyła grant w wysokości 20 tys. złotych na autorski projekt pod nazwą „Myślę, działam, kombinuję - w naukach ścisłych się odnajduję” w ramach piątej edycji programu "Uczę się z ANWILEM".

Czytaj więcej