Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Zmiana godzin pracy biura

11-10-2021

Uprzejmie informujemy, że do 29 października biuro Fundacji będzie czynne w godz. 12.00 -16.00 od poniedziałku do piątku. Zachęcamy do kontaktu pod adresem e-mail fundacja@awnil.pl lub tel. 54 414 62 22.

Czytaj więcej

Wspieramy aktywność sportową lokalnej społeczności

23-09-2021

Rozpoczynamy nabór wniosków o wsparcie finansowe przy organizacji inicjatyw pozytywnie wpływających na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, promujących aktywność ruchową oraz poprawiających jakość życia osób starszych. Zgłoszenia do III edycji programu grantowego „Wybieram sport – skreślam nudę” przyjmowane będą do 20 października. Na realizację projektów Fundacja przeznaczy 150 000 zł.

Czytaj więcej

Młodzi z ANWILEM – stypendia dla studentów

21-09-2021

Fundacja ANWIL wesprze finansowo studentów – przyszłych specjalistów przemysłu chemicznego – pochodzących z Włocławka i okolic. Na piątkę najzdolniejszych czeka dziewięciomiesięczne stypendium w wysokości 700 złotych brutto.

Czytaj więcej

Stypendia dla prymusów od Fundacji ANWIL

24-08-2021

Dziesięć stypendiów dla najzdolniejszych uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz trzydzieści dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Włocławka i okolicznych gmin przyzna Fundacja ANWIL w tegorocznej edycji programu stypendialnego Primi inter pares. Wzorem lat ubiegłych, na wsparcie finansowe mogą liczyć osoby wyróżniające się wysoką średnią ocen, a także szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki, sportu i kultury oraz zaangażowaniem społecznym.

Czytaj więcej

Fundacja ANWIL zachęci uczniów do polubienia nauk ścisłych

23-08-2021

Już po raz szósty Fundacja ANWIL ogłasza konkurs grantowy na projekty promujące naukę przedmiotów ścisłych. W tegorocznej edycji „Uczę się z ANWILEM” Fundacja dofinansuje realizację projektów umożliwiających pokazanie uczniom praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu nauk ścisłych w łącznej kwocie 140 tys. złotych. Autorzy najciekawszych projektów mogą zdobyć na urzeczywistnienie swoich pomysłów nawet 20 tys. zł.

Czytaj więcej

Ponad dwa tysiące badań i porad lekarskich w Miasteczku Zdrowia

23-08-2021

Ponad dwa tysiące bezpłatnych badań i konsultacji z lekarzami wykonano podczas sobotniego wydarzenia "Bądź zdrów. Miasteczko Zdrowia", które dla mieszkańców Włocławka zorganizowały Fundacja ANWIL i ANWIL S.A.

Czytaj więcej

Bądź zdrów. Wyjątkowe wydarzenie 21 sierpnia we Włocławku

10-08-2021

21 sierpnia Fundacja ANWIL i jej Fundator zapraszają do odwiedzenia Miasteczka Zdrowia, w którym mieszkańcy Włocławka i okolic będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarskich, wykonać badania diagnostyczne, zaszczepić się przeciwko COVID-19 oraz wziąć udział w licznych animacjach i aktywnościach sportowych dla całej rodziny.

Czytaj więcej

Fundacja doceniona przez PUZ i maturzystów

15-07-2021

Fundacja ANWIL została wyróżniona przez Państwową Uczelnię Zawodową we Włocławku za swój wkład w budowanie dobrobytu lokalnych społeczności. Statuetkę i tytuł „Przedsiębiorstwo na medal” otrzymał również jej fundator - ANWIL S.A.

Czytaj więcej

Mnóstwo wakacyjnych atrakcji z Fundacją

22-06-2021

Wakacje tuż-tuż. Jak co roku od siedmiu już lat, w ramach programu "Wakacje z Fundacją" dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez beneficjentów Fundacji ANWIL. Wśród różnorodnych propozycji zarówno pod względem formy, jak i tematyki znalazły sięm.in. treningi sportowe, nauka gry w tenisa i badmintona, jazda konna, a nawet poznawanie tajników żeglarstwa.

Czytaj więcej

Marszałek nagrodził Fundację ANWIL

18-06-2021

Fundacja ANWIL została uhonorowana w XX edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za edukacyjny program "Uczę się z ANWILEM". Wyróżnienie wręczył podczas wczorajszej gali, która odbyła się w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu, pan Piotr Całbecki, marszałek województwa.

Czytaj więcej