Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

WŁOMAGGEDON - będą łamać bariery

16-06-2021

Fundacja Caietanus zaprasza na WŁOMAGGEDON - integracyjny bieg z przeszkodami dla osób niepełnosprawnych, który odbędzie 26 czerwca o godz.13.00 w parku Słodowo. Projekt finansowany jest ze środków Fundacji ANWIL w ramach programu "Wybieram sport - skreślam nudę" II edycja.

Czytaj więcej

Naucz się grać w badmintona ze STARTEM

08-06-2021

Bezpłatne treningi badmintona to kolejna inicjatywa podejmowana przez UKS START w ramach projektu "SPLUWA, czyli Sportowe Popołudnia Ludzi Umiejących Wypoczywać Aktywnie”, finansowanego z grantu Fundacji ANWIL. Zajęcia odbywają się w każdą środę i piątek w godzinach 18.30 – 20.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Smólniku.

Czytaj więcej

Stypendysta Fundacji laureatem prestiżowej olimpiady

08-06-2021

Adam Stanowski, stypendysta Fundacji ANWIL, został laureatem tegorocznej Olimpiady Wiedzy Technicznej. Jest jedynym uczestnikiem konkursu z województwa kujawsko–pomorskiego, który w tym roku szkolnym może pochwalić się tak wysokim osiągnięciem.

Czytaj więcej

400 tysięcy złotych na walkę z epidemią i jej skutkami

01-06-2021

Fundacja ANWIL uruchomiła program, którego celem jest wsparcie lokalnej społeczności w walce z epidemią COVID-19 oraz niwelowaniem jej skutków. Budżet programu wynosi 400 tysięcy złotych. O darowiznę z przeznaczeniem na różne przedsięwzięcia związane z celem programu mogą ubiegać się podmioty działające w sferze pożytku publicznego z terenu działania Fundacji.

Czytaj więcej

Dzień Dziecka na sportowo w Smólniku

27-05-2021

Uczniowski Klub Sportowy START Smólnik z okazji Dnia Dziecka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w turnieju badmintona. Turniej jest kolejną imprezą organizowaną przez UKS START w ramach projektu "SPLUWA, czyli Sportowe Popołudnia Ludzi Umiejących Wypoczywać Aktywnie”, finansowanego z grantu Fundacji ANWIL.

Czytaj więcej

Aktywny weekend z PIONKIEM

27-05-2021

Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących PIONEK w najbliższy weekend, tj. 29 maja zaprasza na sportowe rozgrywki w ramach projektu „Aktywni od lat 5 do 105” realizowanego ze środków Fundacji ANWIL.

Czytaj więcej

Budujemy mosty 2021 - lista beneficjentów

21-05-2021

23 projekty, spośród 35 zgłoszonych przez organizacje działające w sferze pożytku publicznego, otrzymają wsparcie od Fundacji ANWIL w ramach programu "Budujemy mosty". Granty w łącznej kwocie 300 tysięcy złotych przyznano najbardziej wartościowym inicjatywom służącym lokalnej społeczności Włocławka i trzech ościennych gmin.

Czytaj więcej

22 pomysły na wakacje z Fundacją

21-05-2021

22 beneficjentów otrzyma od Fundacji ANWIL wsparcie na realizację wakacyjnych projektów. Dzieci i młodzież z Włocławka i okolic będą miały w czym wybierać. Wśród oferowanych form wypoczynku znajdą się zarówno półkolonie jak i kilkugodzinne warsztaty. W programach projektów znajduje się szeroki wachlarz propozycji - od zajęć sportowych, po programowanie i kodowanie, a także warsztaty kulinarne.

Czytaj więcej

Elektryk wybiera sport - skreśla nudę

19-05-2021

Zespół Szkół Elektrycznych zaprasza dzieci i młodzież do 15 roku życia do sportowej rywalizacji w ramach projektu "Skreślam nudę, wybieram sport z ELEKTRYKIEM", finansowanego z grantu Fundacji ANWIL.

Czytaj więcej

Sala doświadczania świata w Wieńcu

14-05-2021

Sala doświadczania świata Snoezelen powstała w Szkole Podstawowej w Wieńcu dzięki wsparciu finansowemu naszej Fundacji. To pierwsze w powiecie włocławskim takie pomieszczenie terapeutyczne, w którym generowane są różnorakie bodźce (świetlne, dźwiękowe, kinestetyczne i zapachowe), pobudzające poszczególne zmysły. Będzie ono służyło dzieciom i młodzieży mającym problem z prawidłowym odbieraniem i przetwarzaniem bodźców zewnętrznych oraz niepełnosprawnym.

Czytaj więcej