Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Wyniki konkursu grantowego "ANWIL pomaga" - IV edycja

24-09-2019

Na realizację 20 projektów wolontariackich, zgłoszonych przez pracowników ANWILU do programu „ANWIL pomaga”, Fundacja „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA” przekaże środki w łącznej kwocie niemal 80 tys. złotych.

Czytaj więcej

Fundacja uruchamia program „Wybieram sport – skreślam nudę”

23-09-2019

Nowy program Fundacji „Wybieram sport – skreślam nudę” ma na celu wsparcie inicjatyw wpływających na rozwój fizyczny dzieci i młodzieży, promujących zdrowy styl życia oraz poprawiających jakość życia osób starszych ze szczególnym uwzględnieniem działań skierowanych do osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej

IV edycja programu "Uczę się z ANWILEM" - rusza nabór wniosków

23-09-2019

Fundacja "ANWIL DLA WŁOCŁAWKA" zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie projektów edukacyjnych w ramach IV edycji konkursu grantowego "Uczę się z ANWILEM".

Czytaj więcej

Dołącz do elitarnego grona stypendystów Fundacji

17-09-2019

Do 20 września zdolni uczniowie, ze średnią powyżej 4,75, mogą aplikować do programu stypedialnego ”Primi inter Pares”. To już piąta edycja programu wspierającego utalentowanych uczniów ósmych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych zamieszkałych i uczących się na terenie Włocławka i gmin Brześć Kujawski, Fabianki, Lubanie i gminy wiejskiej Włocławek.

Czytaj więcej

Wrześniowa Akademia Dokumentalna

13-09-2019

Wrześniowy program Akademii Dokumentalnej z pewnością usatysfakcjonuje miłośników tego gatunku sztuki filmowej, tym bardziej, że - oprócz poniedziałkowych seansów - organizatorzy proponują dodatkowy pokaz, na który został zaproszony gość specjalny - dr hab. prof. UMK Ewa Bińczyk, filozofka, autorka książki „Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu.

Czytaj więcej

IV edycja programu grantowego „ANWIL pomaga”

14-08-2019

Dziś startuje kolejna edycja programu dofinansowania działań wolontariatu pracowniczego „ANWIL pomaga”. Program skierowany jest do pracowników spółki oraz – po raz pierwszy – do byłych pracowników (emerytów i rencistów). Na działania skierowane m.in. do placówek opiekuńczo-wychowawczych i wychowawczo-oświatowych, szkół, organizacji sportowych, ośrodków nauki, kultury i sztuki, a także organizacji pozarządowych z terenu działania Fundacji, zespół wolontariuszy może otrzymać grant w wysokości 4 tys. zł.

Czytaj więcej

Program stypendialny "Primi inter pares"

13-08-2019

Już po raz piąty Fundacja „ANWIL DLA WŁOCŁAWKA” zaprasza zdolną młodzież do konkursu stypendialnego, w ramach którego ufunduje w sumie 40 stypendiów uczniom VIII klas szkół podstawowych i uczniom szkół ponadpodstawowych z Włocławka oraz gmin: Brześć Kujawski, Fabianki, Lubanie i gminy wiejskiej Włocławek. Termin nadsyłania wniosków upływa 20 września br.

Czytaj więcej

Przerwa urlopowa

07-08-2019

Uprzejmie informujemy, że w związku z przerwą urlopową biuro Fundacji będzie nieczynne w dniach 12-14 sierpnia.

Czytaj więcej

Sierpniowa odsłona Akademii Dokumentalnej

05-08-2019

Już za tydzień, w poniedziałek 12 sierpnia, w ramach Akademii Dokumentalnej mieszkańcy Włocławka będą mieli okazję zobaczyć kolejne dzieła światowej sztuki dokumentalnej.

Czytaj więcej

DKF Ósemka oraz Fundacja zapraszaja do kina

27-06-2019

Ruszyła III edycja projektu finansowanego ze środków Fundacji ANWIL DLA WŁOCŁAWKA pt. Akademia Dokumentalna. Tym razem organizatorzy – Stowarzyszenie DKF Ósemka – przygotowali cykl najlepszych światowych filmów dokumentalnych nawiązujących do tematyki programu grantowego Fundacji „Ocalić od zapomnienia”.

Czytaj więcej