Wspierając lokalne inicjatywy, tworzymy przyszłość.

Aktualności

Festyn „Razem dla Niepodległej”

05-11-2018

Na festyn pod hasłem „Razem dla Niepodległej”, który odbędzie się w 10 listopada w godz. 14.00 – 17.00, zaprasza Szkoła Podstawowa w Smólniku. Festyn jest jednym z elementów projektu „Akademia Wiedzy i Umiejętności Juniora i Seniora – Razem łatwiej”.

Czytaj więcej

„Zjadanie zwierząt” - Zapraszamy na film

05-11-2018

Dzisiaj kolejny ciekawy seans Akademii Dokumentalnej. Tym razem zapraszamy na film wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i Jonathana Safrana Foera. Jest to adaptacja słynnej książki pisarza pod tym samym tytułem, która stara się znaleźć odpowiedź na to pytanie: skąd tak naprawdę pochodzą kupowane przez nas jaja, nabiał i mięso?

Czytaj więcej

W SP 19 łączą pokolenia

12-10-2018

W ramach projektu "Łączymy pokolenia", który jest finansowany z grantu Fundacji ANWIL DLA Włocławka”, Szkoła Podstawowa nr 19 zorganizowała cały szereg różnych przedsięwzięć mających na celu integrację międzypokoleniową, kształtowanie i rozwijanie postaw patriotycznych w różnych obszarach aktywności, a także pokazujących znaczenie kultury i tradycji narodowej. Również na październik i listopad organizatorzy zaplanowali wiele ciekawych wydarzeń.

Czytaj więcej

Ognisko patriotyczne dla starszych i młodszych

11-10-2018

Zespół Szkół nr 3 we Włocławku zaprasza uczniów, rodziców, opiekunów oraz seniorów na Ognisko Patriotyczne, które odbędzie się 25 października 2018 r. od godz. 13.00 na terenie boiska szkolnego.

Czytaj więcej

Primi inter pares

08-10-2018

Fundacja ANWIL dla Włocławka ogłasza nabór wniosków do programu stypendialnego na rok szkolny 2018/2019. Jest to już czwarta edycja programu przeznaczonego dla najzdolniejszych uczniów zamieszkałych we Włocławku, gminie Brześć Kujawski, gminie Fabianki, gminie Lubanie i gminie wiejskiej Włocławek i uczęszczających do szkół na terenie wymienionych gmin.

Czytaj więcej

Akademia Dokumentalna

01-10-2018

W październiku, w ramach projektu finansowanego z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka, obejrzymy dwa filmy dokumentalne z najwyższej reżyserskiej półki. Jeden z nich opowiada o tym jak uczą się dzieci, drugi próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie: czy można wskrzesić mamuty. Oba filmy warte obejrzenia. Projekcje 8 i 22 października w Multikinie we Włocławku. Wstęp wolny.

Czytaj więcej

ANWIL zapewnił atrakcje wakacyjne 1000 uczniów

14-09-2018

13 projektów aktywizujących dla dzieci i młodzieży oraz 1027 uczestników to bilans zakończonych właśnie wakacji na terenie Włocławka i okolicznych gmin. Atrakcje najmłodszym spędzającym lato w miejscu swojego zamieszkania zapewniły lokalne organizacje pozarządowe, które zorganizowały dla nich półkolonie. Ich hasłem przewodnim były „Wakacje z przygodą”. Fundatorem bogatej oferty zajęć była już tradycyjnie Fundacja ANWIL dla Włocławka.

Czytaj więcej

Harcerskie półkolonie z Bazą Przygody

07-08-2018

20 sierpnia 120 młodych włocławian już po raz czwarty rozpocznie Harcerskie Półkolonie z Bazą Przygody. Organizatorem wydarzenia jest Hufiec ZHP Włocławek, który na realizację projektu czwarty raz z rzędu otrzymał grant z Fundacji ANWIL dla Włocławka. Dzięki wsparciu Fundacji uczestnicy mogą korzystać z wypoczynku bezpłatnie. Jak co roku, tak i w tym zainteresowanie półkoloniami było ogromne – limit miejsc został wyczerpany w ciągu pierwszego dnia zapisów.

Czytaj więcej

Lato w mieście z Fundacją

06-08-2018

Grupa 54 dzieci i młodzieży rozpoczyna dziś swoją żeglarską przygodę podczas półkolonii nad Zalewem Włocławskim. Zajęcia, które odbywają się w Marinie Zarzeczewo, organizuje Włocławski Okręgowy Związek Żeglarski z grantu Fundacji ANWIL dla Włocławka.

Czytaj więcej

Akademia Dokumentalna

31-07-2018

13 sierpnia zapraszamy na kolejne seanse filmowe przygotowane przez Akademię Dokumentalną w ramach projektu finansowanego ze środków Fundacji ANWIL dla Włocławka. Tego dnia będzie można obejrzeć film „Westwood: punkówa, ikona, aktywistka” w reż. Lorna Tuckeroraz oraz „Alain Ducasse – kuchenne wyzwania” Gilles de Maistre.

Czytaj więcej